Jaki kupić styropian żeby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu

docieplenia

Spis treści

Jaki kupić styropian żeby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu

Termo Organika Termo zysk

Termo Organika


Ciepło zimą i przyjemny chłód podczas upalnego lata, do tego niskie koszty ogrzewania albo klimatyzacji – to marzenie właściciela domu. Prawidłowo wykonana termomodernizacja z zastosowaniem dobrej klasy styropianu pozwala na uzyskanie takiego komfortu. To inwestycja, która szybko się zwraca.
Producenci dostarczają na rynek różne rodzaje styropianów. Najistotniejszy jest jego właściwy wybór. Przy zakupie styropianu zawsze należy zwracać uwagę na jego parametry, zastosowanie oraz jakość.

Najważniejsza rzecz w styropianie


Najważniejszym parametrem styropianu jest jego współczynnik przewodzenia ciepła, czyli λ (lambda), która w przypadku tego najpopularniejszego izolatora mieści się w przedziale od 0.031 do 0.044 W/(mK). Im mniejsza (niższa) lambda, tym lepszy (cieplejszy) styropian. Dlatego styropian o niskiej lambdzie i stosunkowo niedużej grubości może lepiej izolować budynek niż grubszy styropian o wysokiej lambdzie.
Przy zakupie nie należy kierować się więc samą grubością izolatora. Niewielka, wydawałoby się różnica wartości lambdy, może oznaczać w rezultacie zupełnie różne klasy styropianów np. 15 cm warstwa styropianu o lepszym współczynniku lambda 0,031 ma większą izolacyjność niż np. płyty grubości 20 cm i współczynniku lambda 0,044. Warto wybierać styropiany o niższym (lepszym) współczynniku ciepła λ (lambda).

Co chcemy ocieplić styropianem?


Podstawowe wyroby ze styropianu używane w budownictwie to płyty do ocieplenia: ścian zewnętrznych, fundamentów, stropów i podłóg oraz dachów płaskich i stromych. Standardowe wymiary płyt styropianowych to 50 x 100 cm. Ich grubość wynosić może od 1 cm aż do 100 cm. Najczęściej produkowane są płyty w wersji z bokami płaskimi. Mogą być również specjalnie profilowane krawędzie (frezowane) umożliwiające układanie płyt „na zakładkę”. Tego typu płyty tworzą praktycznie nieprzerwaną warstwę izolacyjną.

Ocieplenie ścian


Styropian na fasadę najczęściej stosowany jest do izolacji cieplnych ścian budynków mieszkalnych i publicznych, wznoszonych w różnych technologiach. Szczególnie popularna jest metoda ETICS, znana do niedawna pod nazwami BSO lub metoda lekka-mokra. Obecnie najczęściej stosowanym standardem grubości ocieplenia jest 20 cm, natomiast dla budynków wysokoenergooszczędnych i pasywnych grubość izolacji sięga 30 cm. Przedstawione poniżej typy płyt styropianowych idealnie nadają się do wykonania izolacji ścian, z powodzeniem są stosowane również do ocieplenia stropów, ścian szkieletowych, murów szczelinowych:

Termo Organika - Termo zysk

fot. Termo Organika


DALMATYŃCZYK Fasada λdekl = 0,044 W/(m·K). Popularna odmiana styropianu w kropki do izolacji ścian zewnętrznych (szczególnie polecana w metodzie ETICS).

DALMATYŃCZYK PLUS Fasada λdekl = 0,042 W/(m·K). Często spotykana na placach budów odmiana styropianu w kropki do izolacji ścian zewnętrznych (szczególnie polecana w metodzie ETICS).

Styropian SILVER Fasada λ dekl = 0,040 W/(m·K). Odmiana styropianu w kropki do izolacji ścian zewnętrznych (szczególnie polecany w metodzie ETICS) o parametrach izolacyjnych najczęściej spotykanych w projektach budowlanych. Zgodnie z wyliczeniem ITB wartość obliczeniowa lambdy wynosi 0,040 W/(m·K).

Styropian GOLD Fasada λ dekl = 0,038 W/(m·K) Styropian w kropki do izolacji ścian zewnętrznych w metodzie ETICS o bardzo korzystnym ponadstandardowym współczynniku izolacyjności cieplnej.

Styropian GALAXY Fasada λdekl = 0,033 W/(m·K). Są to płyty srebrzysto-szare, produkowane na bazie innowacyjnego surowca, uszlachetnionego np. kompozycją grafiu, który poprawia właściwości izolacyjne.

Styropian TERMONIUM Fasada λdekl = 0,032 W/(m·K). Są to płyty srebrzysto-szare, produkowane na bazie innowacyjnego surowca, uszlachetnionego np. kompozycją grafiu, który poprawia właściwości izolacyjne.

Styropian TERMONIUM PLUS Fasada λ dekl = 0,031 W/(m·K). Są to płyty srebrzysto-szare, produkowane na bazie innowacyjnego surowca, uszlachetnionego np. kompozycją grafiu, który poprawia właściwości izolacyjne. Płyta TERMONIUM PLUS fasada ma najwyższe parametry izolacyjności wśród wszystkich styropianów.

Dodatkowych informacji udzielą nasi doradcy handlowi – zapraszamy do kontaktu https://sunbud.com.pl/kontakt/

System Ociepleń Termo Organika. Łatwy wybór – ciepło, cieplej…


System ociepleń Termo Organika to zestaw materiałów, który pozwala na stworzenie optymalnej izolacji cieplnej budynku. Wszystkie elementy są wysokiej jakości, wzajemnie się uzupełniają, doskonale do siebie pasują i w efekcie pozwalają na uzyskanie najwyższych standardów budowlanych. To również szybki zwrot pieniędzy zainwestowanych w ocieplenie i gwarancja oszczędności na ogrzewaniu, nawet o 63%. (Oszczędność energii nawet o 63% wynika z zastosowania odpowiednich grubości, rodzaju płyt styropianowych Termo Organika; więcej szczegółów na stronach www.termoorganika.pl)

Z myślą o ułatwieniu Klientom wyboru odpowiedniej izolacji domu, w zależności od możliwości finansowych i oczekiwanych standardów energooszczędności, Termo Organika – jako pierwsza firma na rynku – stworzyła dwa warianty kompletnego systemu ociepleń ścian zewnętrznych na bazie styropianu. Są to: super energooszczędny System Ociepleń MAXIMUM oraz ekonomiczny System Ociepleń OPTIMUM. Stanowią zaawansowane technologicznie, idealnie dopasowane zestawy wszystkich materiałów potrzebnych do profesjonalnej termoizolacji budynku i gwarantują oszczędności na ogrzewaniu nawet o 63%! (Oszczędność energii nawet o 63% wynika z zastosowania odpowiednich grubości, rodzaju płyt styropianowych Termo Organika; więcej szczegółów na stronach www.termoorganika.pl). Wybierz system najodpowiedniejszy dla Twoich potrzeb.

Dwa idealnie skonfigurowane systemy – dobra prognoza dla oszczędnych

Termoorganika elewacja
Termoorganika elewacja


System MAXIMUM – Dla inwestorów poszukujących najwyższych parametrów izolacyjności cieplnej, zainteresowanych budownictwem niskoenergetycznym i pasywnym. W skład systemu, stworzonego na bazie grafitowego styropianu trzeciej generacji (Tradycyjne, białe płyty to pierwsza generacja styropianu, a styropian w kropki to jego druga generacja), wchodzą:

 • płyty styropianowe TERMONIUM PLUS fasada
 • klej uniwersalny TO-KU do przyklejania styropianu i zatapiania siatki
 • siatka TO-S170
 • grunt sczepny TO-GS
 • tynk silikonowy TO-TS
Jaki kupić styropian żeby być pewnym oszczędności na ogrzewaniu


System OPTIMUM – Dla inwestorów poszukujących trwałego i ekonomicznego systemu ociepleń, gwarantującego oszczędności na ogrzewaniu przy utrzymaniu ciepła zimą i przyjemnego chłodu latem. W jego skład wchodzą:

 • płyty styropianowe DALMATYŃCZYK fasada
 • klej do styropianu TO-KS
 • klej uniwersalny TO-KU do zatapiania siatki
 • siatka do systemu ociepleń TO-S145
 • grunt sczepny TO-GS
 • tynk akrylowy TO-TA

Autorskie rozwiązania w obu systemach – gwarancja doskonałego klimatu


Formuła TMT™
(To match to – dobrze dopasowane) zapewnia najlepsze dopasowanie do siebie wszystkich materiałów potrzebnych do wykonania ocieplenia i gwarantuje, że będą idealnie ze sobą współpracowały, dając najlepszy efekt.

Formuła EASY APPLY™
(Szybkość i łatwość wykonania bez strat) to specjalne dodatki w produktach, zwiększające wydajność i realnie zmniejszające straty materiału w czasie aplikacji, dzięki czemu można obniżyć koszty wykonania ocieplenia.

Formuła TAMS™
(Termo anti-mold system – własny system ochrony przed grzybami i glonami) zastosowanie odpowiednich dodatków zapewnia skuteczną, stałą ochronę elewacji przed glonami i grzybami.

Ocieplenie podłogi i dachu

Termo Organika ocieplamy podłogę
Termo Organika ocieplamy podłogę

fot. Termo Organika

Poniżej podajemy charakterystykę wybranych styropianów największego producenta styropianu w Polsce:

GOLD dach-podłoga – to styropian w kropki o bardzo wysokich parametrach izolacyjności zalecany do izolacji dachów, stropów i podłóg. Styropian GOLD dach-podłoga przenosi średnie obciążenia mechaniczne sięgające aż 3000 kG/m2. Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ dekl wynosi 0,036 W/(m·K).

SUPERAKUSTIC podłoga – to elastyczny styropian o właściwościach tłumiących dźwięki, przeznaczony do wykonania warstwy izolacji akustycznej układanej na stropach międzypiętrowych.

Płyty styropianowe SUPERAKUSTIC podłoga przeznaczone są do wykonywania warstwy izolacyjnej układanej na stropie pod podkładem podłogowym (jastrych) w podłogach pływających, w celu tłumienia hałasu powstającego od dźwięków uderzeniowych (upadające przedmioty, odgłosy kroków itp.)

Ocieplenie fundamentu

Termo organika ocieplamy fundament
Termo organika ocieplamy fundament

fot. Termo Organika

Płyty styropianowe w kategorii FUNDAMENT charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością mechaniczną, odpornością na zawilgocenie oraz niezwykle korzystnym współczynnikiem lambda. Płyty styropianowe typu fundament mają parametry spełniające wymagania nowoczesnej izolacji termicznej stosowanej w ekstremalnych warunkach dużej wilgotności, połączonej ze zmianą temperatury i dużym obciążeniem mechanicznym.

Styropian SILVER fundament z lambdą deklarowaną 0,036 W/mK oraz obciążeniem użytkowym do 3 000 kG/m2.

Styropian GOLD fundament posiada odpowiednie parametry spełniające wymagania nowoczesnej izolacji termicznej stosowanej w ekstremalnych warunkach, w których obciążenie dochodzi do 3 600kG/m2.
Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λ dekl wynosi 0,035 W/(m·K).

TERMONIUM fundament – to płyty o najlepszych parametrach izoalcyjności i właściwościach mechanicznych. Ich wytrzymałość na obciążenia sięga aż 4 500 kG/m2, a deklarowana lamda jest równa lub mniejsza niż 0,035 W/mK.

Jakość i cena


Przed zakupem zawsze zwracajmy uwagę na jakość styropianu, bowiem na rynku mogą pojawiać się wyroby producentów, którzy sprzedają niepełnowartościowe płyty, licząc na naiwność klientów i kusząc najniższymi cenami. Taki izolator nie zapewni oczekiwanych oszczędności. W składzie budowlanym bardzo trudno sprawdzić na tzw. oko, który styropian jest dobrej jakości, który gorszej, a który nie powinien w ogóle trafić do sprzedaży.

Co zatem robić, żeby nie dać się oszukać? Na pewno należy porzucić myśl o kupowaniu od nieznanych producentów. Zaleca się wybieranie markowych styropianów, od tych producentów, którzy latami pracują na uznanie klientów. Przed zakupem sprawdźmy w prasie branżowej oraz internetowych portalach budowlanych, które z produktów posiadają certyfikaty i rekomendacje jakościowe przyznane przez niezależne, notyfikowane w Unii Europejskiej instytuty naukowe, zajmujące się weryfikacją materiałów budowlanych. To naprawdę nie więcej niż 15 minut roboty, a izolację kupujemy na wiele, wiele lat. W Polsce takie potwierdzenia jakości wydawane są przez Instytut Techniki Budowlanej.

Ceny styropianu uzależnione są od jego rodzaju, parametrów i zastosowania. Eksperci budowlani są jednak zgodni, że wyjątkowo atrakcyjne cenowo produkty budowlane mogą być wątpliwej jakości. Nasi doradcy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania https://sunbud.com.pl/kontakt

Najnowsze promocje i informacje na naszym fan

Najwyższej jakości płyty styropianowe Termo Organika do wyboru – do koloru STYROPIAN W DWÓCH GRUPACH ENERGOOSZCZĘDNOŚCI

Termo Organika, lider rynku ociepleń, to pierwsza w kraju firma branży budowlanej, która – w oparciu o Rekomendacje Techniczne i Jakości RTQ Instytutu Techniki Budowlanej – wprowadziła na rynek nowoczesną standaryzację produktów, opartą o ich energooszczędne właściwości. Metoda ułatwia inwestorom wybór styropianu w oparciu o swoje preferencje i oczekiwany standard energooszczędności ocieplanego budynku.

Termo Organika produkuje najwyższej jakości, stale unowocześniane płyty styropianowe o różnych właściwościach i parametrach użytkowych. Wszystkie styropiany Termo Organika od lat otrzymują gwarancję wysokiej jakości w postaci rekomendacji ITB. Najnowsze rekomendacje Instytutu (2013 r.) w naturalny sposób dzielą wyroby styropianowe Termo Organika na dwie główne i czytelne grupy energooszczędności.

OPTIMUM – Budownictwo Energooszczędne to płyty styropianowe wysokiej jakości do izolacji termicznej wszystkich rodzajów budynków, w tym także energooszczędnych.

Termo organika styropian
Termo organika styropian


MAXIMUM – Budownictwo Energooszczędne i Pasywne to grupa płyt styropianowych najwyższej jakości o najlepszych parametrach izolacyjności, których zastosowanie przewyższa obowiązujące obecnie wymogi ochrony cieplnej, dostosowując się do planowanych zmian przepisów, ukierunkowanych na budownictwo energooszczędne i pasywne.

Termo organika styropian
Termo organika styropian


Nowa klasyfikacja styropianów w prosty, czytelny sposób szereguje płyty styropianowe według potrzeb klientów. Inwestorzy poszukujący optymalnego i ekonomicznego materiału, ale również zainteresowani budownictwem energooszczędnym powinni zwrócić uwagę na grupę produktów OPTIMUM

– Budownictwo Energooszczędne.

Klientów zainteresowanych produktami o najlepszych parametrach, czyli swego rodzaju ekstraklasą w izolacji budowlanej, w tym budownictwem niskoenergetycznym i pasywnym, przyciągnie oferta w grupie MAXIMUM – Budownictwo Energooszczędne i Pasywne.

Zastosowanie płyt styropianowych TERMO ORGANIKA

Termo organika styropian
Termo organika styropian

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za kontakt.

Odezewiemy się wkrótce

W dniu 12.11.22 firma będzie nieczynna. Zapraszamy w poniedziałek.

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia najlepszych usług