RIGIPS 4PRO to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni

Spis treści

RIGIPS 4PRO to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni

Płyta gipsowa 4PRO to jedyna taka płyta na rynku

Posiada wszystkie 4 krawędzie spłaszczone, które pozwalają na uzyskanie powierzchni o najwyższej gładkości, bez konieczności szpachlowania cało powierzchniowego. Stosując nowe płyty 4PRO unikamy zgrubień na połączeniach krawędzi poprzecznych płyt.

RIGIPS 4PRO to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni

Krawędzie PRO

Umożliwiają optymalne zazbrojenie połączeń płyt taśmą i uzyskanie maksymalnej wytrzymałości, co w praktyce oznacza brak jakichkolwiek pęknięć. Taśma zbrojąca znajduje się płytko pod powierzchnią spoiny w strefie największych naprężeń rozciągających.

Dzięki stosowaniu płyt 4PRO, możliwe jest wykonanie wszystkich połączeń płyt na płaszczyźnie ściany lub sufitu w sposób optymalny, zapewniając wykonanym zabudowom idealną gładkość i wytrzymałość, a przy tym znacznie skracamy czas wykonania spoin. Wszystkie badania porównawcze wykonane przez licencjonowanych wykonawców Rigips wykazały oszczędność czasu pracy o około 20% – to bardzo dużo. Porównano pracę związaną ze szpachlowaniem połączeń na powierzchni 100 m² z użyciem płyt 4PRO oraz płyt standardowych. Wyszpachlowanie krawędzi ciętych wymaga długiego i precyzyjnego wykonawstwa. Dodatkowym atutem płyt 4PRO jest to, że na wszystkich spoinach powstałych na krawędzi PRO możemy zastosować technikę spoinowania z użyciem taśmy samoprzylepnej z włókna szklanego, co jeszcze dodatkowo skraca nam czas szpachlowania. Ta technologia spoinowania nie jest możliwa do zastosowania w przypadku krawędzi ciętych.

RIGIPS 4PRO to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni

Stosując płyty 4PRO:

Oszczędzamy materiał na wykonanie połączeń w porównaniu do płyt standardowych. Badania wykazały oszczędność około 23% masy konstrukcyjnej i około 15% masy finiszowej na całej powierzchni zabudowy. Testujący płytę 4PRO wykonawcy podkreślają znacznie mniejsze zużycie mas szpachlowych i czystość wykonania prac.

Płyta 4PRO występuje odpowiednio wersji standardowej oraz do zabudowy w pomieszczeniach specjalnych, tj. o podwyższonej wilgotności, np. łazienki – płyta 4PRO typ H2, pomieszczeniach z zabudowami o wymaganej odporności ogniowej – płyty 4PRO typ DF oraz do zabudowy poddasza – płyty 4PRO TERMO-Line. Główne zastosowania płyt gipsowo – kartonowych 4PRO to sufity podwieszane, zabudowa poddasza i ściany wysokie o dużych, dobrze oświetlonych powierzchniach, w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach użytkowych i estetycznych.

Wszystkie rodzaje płyt 4PRO są dostępne na naszych magazynach o szczegóły zapytaj naszych sprzedawców: https://sunbud.com.pl/nasz-zespol/

źródło danych oraz więcej informacji na stronie https://www.rigips.pl/

RIGIPS 4PRO to gwarancja idealnie gładkiej powierzchni

 

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za kontakt.

Odezewiemy się wkrótce

W dniu 12.11.22 firma będzie nieczynna. Zapraszamy w poniedziałek.

Ta strona używa plików cookies w celu zapewnienia najlepszych usług